محل تبلیغات شما

پوست شما با افزایش سن، نیاز به رسیدگی دارد. محصولات مراقبت از پوست بسیار متنوع هستند و نتایج اصلی آنها تنها با استفادۀ مداوم و در طولانی ‌مدت به دست می‌آیند. با تغییر سبک زندگی می‌توانید روند پیری پوست را به تعویق انداخت و از مشکلات پوستی تا حد زیادی جلوگیری کرد. مراقبت از پوست باید از سنین جوانی شروع شود. بهترین زمان شروع مراقبت پوستی از دهۀ ۲۰ زندگی است.

به گفته متخصص پوست  و زیبایی، شستن صورت از اساسی‌ترین‌ مراحل شروع مراقبت از پوست صورت و بدن است؛ زیرا پوست ما هر روزه با آلودگی‌های محیطی، گرد و خاک و سایر عوامل آلودگی‌زا در تماس است که حتماً باید از صورت شسته شوند. این آلودگی‌ها موجب بسته شدن منافذ سطحی پوست می‌شوند و بستری برای ایجاد آکنه و چین و چروک پوستی به وجود می‌آورد. پس به صورت مداوم پوست صورت خود را دوبار در روز، صبح و شب بشویید.

محافظت پوست در برابر آفتاب

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اصول اولیۀ جوان ماندن و مراقبت از پوست، محافظت از آن در برابر آفتاب است. تابیدن نور مستقیم خورشید به پوست موجب بروز چین و چروک، لکه و سایر مشکلات پوستی می‌شود. از اصلی‌ترین خطراتی که احتمال دارد بهوجود بیاید، خطر بروز سرطان پوست است.

برای محافظت کامل از پوست، به‌خصوص پوست صورت، حتماً از کرم ضد‌آفتاب با حداقل SPF 15 استفاده کنید. این کرم را هر دو ساعت یک‌بار تجدید کنید.

در ساعاتی از روز که نور آفتاب شدیدتر است، سعی کنید که با کلاه و لباس‌های پوشیده از پوست خود مراقبت کنید. همچنین حتماً چشمان خود را در برابر آفتاب به وسیله عینک آفنتابی مراقبت کنید. استفاده از عینک‌ آفتابی موجب می‌شود که پلک و دور چشم در برابر آسیب‌‌های UV خورشید و چین و چروک‌های ریز گوشه چشم محافظت شود.

سیگار نکشیدن

دود سیگار موجب ایجاد پیری و شکستگی و چین و چروک در پوست می‌شود. سیگار باعث کشیده‌تر شدن رگ‌های خونی لایۀ بیرونی پوست و کاهش جریان خون شده و اکسیژن رسانی به آن را کم می‌کند. نرسیدن اکسیژن و مواد مغذی به پوست باعث از بین رفتن سلامتی پوست شده و آن را را در برابر آلودگی‌ها آسیب‌پذیر می‌کند.

استعمال دخانیات به کلاژن و حالت کشسانی پوست آسیب وارد می‌کند. سیگار کشیدن نیز می‌تواند از عوامل بروز سرطان پوست باشد. بهترین راه مراقبت از پوست برای افراد سیگاری، ترک سیگار و دود است که می‌تواند بزرگترین کمک به پوست باشد.

کوتاه‌تر کردن زمان حمام

زمان در حمام ماندن خود را محدود کنید. استفادۀ مداوم از آب گرم و دوش‌های طولانی موجب از بین رفتن چربی طبیعی پوست می‌شود. استفاده از شامپو بدن‌های ملایم و طبیعی، بهترین روش نگه‌داری چربی پوست بدن است. هیچ‌وقت از صابون‌های معطر و مواد پاک‌کننده قوی استفاده نکنید؛ زیرا از رطوبت طبیعی پوست می‌کاهد.

هنگام اصلاح صورت و بدن، حتماً از کرم اصلاح، لوسیون و ژل‌های روان‌کننده استفاده کنید. هیچ‌گاه از تیغ‌های کُند استفاده نکنید و از تیزی تیغ اطمینان داشته باشید. تیغ تیز کمترین اصطحکاک را در تماس با پوست ایجاد کرده و سلول‌های مرده پوست را از روی سطح پوست جدا می‌کند. سعی کنید که در جهت رویش مو اصلاح کنید و تیغ را برعکس روی پوست نکشید. پس از استحمام، پوست خود را کامل خشک نکنید و اجازه دهید که رطوبت روی پوست شما باقی بماند.

لینک:  

https://b2n.ir/u62481


اسانس ها

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی